Hayatın Senin İçin Başka Bir Planı Var!

Hayatın her birimiz için hayal ettiğimizden, kurguladığımızdan çok başka planları olduğunu kanıtlar nitelikte hayata dair çıkarımlar:

 • Tutkularının peşinden git.
 • Hayal kur fakat hayallerine sana hayal kırıklığı yaşatacak şekilde körü körüne bağlanma.
 • Hayallerine ulaşmak için çabala ama kapalı yollar için elinden geleni yaptıysan çok da zorlama. Belki de hayat sana bir mesaj vermek istiyor. Sen ne yap ne et, bu mesajı almaya bak!

Person Standing on Rock Formation

 • Tutkularının ortaya çıkardığı –tüm dünyayı yerinden oynatacak güçteki– enerjinin kaynağını farklı bir yere yönlendir. Tıkandığın anlarda yeni kanallar açmak her zaman daha rahatlatıcı olur, motivasyonu artırır.
 • Unutma; herkesin mutlak suretle gitmesi gereken tek bir yol yoktur. Yeni yollar keşfetmeye çalış. Herkesin yolu farklıdır. Belki de hayatın senin için daha iyi bir planı var. Kendi yolunu bulmalısın.
 • En başından beri zaten hep senin olan bir yol var; tüm mesele sakin olmak ve akışı takip etmek. İnan…
 • Bazen planlarından çok alakasız ve hayallerinden çok zıt yerlerde bulunduğunu düşünerek kendine kızabilir ya da rehavete kapılabilirsin. Bu çok normal; kendine şans ver ve merhametli davran.

Paved Road in Between Green Grass Field

 • Hayallerinden çok uzak olduğunu düşündüğün bir noktada iken belki de biri ile yolun kesişecek, belki orada farklı bir dünya, farklı bir sektör ile karşılaşacaksın, hiç bilmediğin fikirler aklında cereyan edecek ve aklının ucuna gelmeyecek kişiler karşına çıkacak, farklı vizyonlar ve görüşlerle besleyecek belki bu yol seni.
 • Umutların tükendiği anlarda hayata güvenmek gerekir. Sen tutkularından vazgeçmediğin ve hayata güvenip kendine inandığın sürece hayat seni olman gereken yere taşır.
 • Öğrenmek ve gelişmek, ufkun açılması her an ve her ortamda vuku bulur. Bunun için kişisel farkındalık ve olaylara bakış açımızı değiştirmek gerekir.
 • Hayatın içinde kalmak, olayları sakince değerlendirmek gerekir. Aslında yaşadığımız her olayın bir anlamı vardır, sadece bunu o an fark etmekte güçlük çekeriz.
 • Elbette, geçmişte kaybolduğunu, hedeflerin ve tutkularınla çok alakasız bir noktada olduğunu düşündüğün anlar vardır. Fakat; hayat yolculuğuna şöyle kuş bakışı baktığında, “Aslında alakasız ve hatta belki de hayat yolculuğum içinde değersiz olduğunu düşündüğüm o noktada bulunmasaydım, şu an bulunduğum, tutkularım ile keyif alarak yaşadığım şu anki noktada olamazdım” dediğin bir anın vardır.

Selective-focus Photography of Orange Petaled Flower

Dilersen tecrübelerini bu yazının altında paylaşabilirsin; şu an hayatın kendisi için yaptığı plandan haberi olmayan ve umutsuzluğa kapılmış kişilere ilham kaynağı olup umut verebilirsin. Paylaştıkça aydınlanırız öyle değil mi?

Kendine şans verdiğin, kendini sevdiğin ve hem kendine hem de hayatın sana sunduklarına güvenerek geçireceğin güzel günlere…

Tutkuyla bağlı olduğun şeylerin peşinden git. Çünkü hayatın senin için başka bir planı var!😉

Yazar: Benöylemidedim

Ajans Kriter Ekibi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: